אליאור קינדלר, jan 28

תפלאו, אבל מסתבר שזה לחלוטין לא חלום. אמנם בישראל מחירי הדירות האמירו בשנים האחרונות, אך במדינות אחרות שוק הנדל"ן המקומי, גם אם הוא עלה, עוד רחוק מרמת המחירים בישראל.


לקנות בית בפחות ממחיר של מכונית?
כשהתחלתי "לרעות בשדות זרים" הבנתי שגם ישראלים בעלי דרכון ישראלי יכולים לרכוש דירות במרכזי הערים הגדולות באירופה, במחיר של פחות מחצי דירה קטנה בפריפריה בארץ הקודש. אבל יותר מכולם משכה את תשומת ליבי קייב, בירתה של אוקראינה. מבין בירות הגוש הסוביטי לשעבר, קייב היא המתפתחת מכולם. היא עשירה בתרבות ויש לה כלכלה אחרי משבר שאחרי שנתיים של יציבות מתחילה את הנסיקה מעלה. 

 

כך נתקלתי בפרויקט סטנדרט 1 , פרויקט שמשווק בישראל ע"י חברת אוקראינה ישראל. מגדל בן 25 קומות שנבנה סמוך למתחם אוניברסיטת שבצ'נקו ברובע גולוסייבסקי היוקרתי בקייב כ20 מטרים ממרכז הקונגרסים של קייב על חנת המטרו וסילקובסקיה. בבניין ניתן למצוא את כל היתרונות של מגדל יוקרה , חללי עבודה משותפים, משחקיה לילדים, בתי קפה, חדרי כביסה ואפילו חדר כושר מפואר בקומה ה25. 

רוב הדירות במגדל הן דירות סטודיו, ישנן גם דירות 2 ו3 חדרים גדולות יותר בכל הדירות יש מרפסות. במהלך הבדיקות שלי למדתי את חשיבות הדירות הקטנות בקייב, החל מעלויות תחזוקה נמוכים ועד הוזלת הוצאות החשמל בחורף ביותר מחצי. הסתבר לי שרוב הזוגות הצעירים מחפשים שטח דירה כמה שיותר קטן. 

דירת סטודיו  בשטח של כ-30 מ"ר בקומה רביעית    עולה כ150 אלף שקלים בלבד סכום סביר לכל הדעות. במיוחד כאשר מחיר השכירות שלה יתחיל בכ400$ לחודש. אמנם לא מדובר בדירות ענק במרכז העיר , אך מדובר באיזור שהוא בין המובילים בקייב שמתחילת 2014 מחירי הנדל"ן בה נמצאים במגמת עליה, שוק הנדל"ן שם חי ובועט והצפי הוא שמגמה זו תמשיך בשנים הבאות.

 

EDIT THIS TEXT BLOCK.

 

מי שרוצה לבצע השקעה כזו לא צריך לחשוש: בניגוד לערי בירה אחרות באירופה, קייב נמצאת במרחק טיסה של 3.5 שעות בלבד מישראל. יש בה קהילה גדולה של ישראלים, אחוז האנטישמיות מהנמוכים ביבשת והיא מתגאה ביציבות כלכלית שנמשכת כבר כמה שנים.

עם הזמן שכונות שנחשבו זולות יחסית, החלו מושכות תושבים צעירים ומשקיעים מכל העולם. העיר הופכת להיות הטרוגנית יותר ויותר עם אוכלוסייה חזקה ואמידה זאת בזכות כניסת חברות ההיי טק  שמעסיקות מאות אלפי מתכנתים . דבר נוסף שמחזק את תחושת הביטחון בעסקה הוא שחברת אוקראינה ישראל בחרה במשרד עורכי הדין "אברהם ללום ושות". בראשותו של עו"ד אברהם ללום (סגן יו"ר לשכת עורכי הדין בארץ) ללוות את העסקה ולשמש כנאמן אשר מחזיק את כספי הרוכשים בחשבון נאמנות בארץ ומעביר אותם לקבלן על פי קצב התקדמות הבניה כחלק ממנגנון הרכישה המפוקחת אותו יצר.

חשוב לציין כי בשונה מכל פרויקט חדש בקייב הדירות בפרויקט סטנדרט 1 נמסרות בגימור מלא מרוהטות ומאובזרות קומפלט עניין מהותי שחוסך לי כמשקיע המון זמן והתעסקות, בלי הרפתקאות מיותרות. בכל זאת, השקעה ראשונה בחו"ל. בנוסף את הבניין תנהל חברת ניהול שנמצאת בבעלות משותפת של היזם ושל דוד מאור(סגן אלוף במיל) אשר דואגים לכל מה שקשור לטיפול בנכס החל מתחזוקה שוטפת וכלה בלמצוא שוכר לנכס.   בנוסף החברה דואגת לפתיחת חשבון בנק מקומי על שמכם - לשם תפקיד חברת הניהול את תשלומי השכירות. אז איך עושים את זה?כל שעליכם לעשות זה ליצור קשר עם חברת אוקראינה ישראל שיושבים בבסר 2 בבני ברק *8671 תבחרו את היחידה המבוקשת ותהפכו לנכס שיניב לכם כ10% תשואה 

 

הכותב הוא סטודנט שרכש דירה בפרויקט סטנדרט 1

 

י

 

 

 

כך רכשתי דירה בפחות מ180,000 ש"ח

אז כמו הרבה בני גילי גם אני הבנתי שלא אוכל לרכוש דירה בארץ לאור המחירים הגבוהים  ובעצת חבר פניתי לשוק בחו"ל ,גיליתי שבסכום של  כ 180,000 ₪ (כולל כל ההוצאות) ניתן לרכוש דירת סטודיו בפרויקט יוקרתי במיקום אטרקטיבי בקייב.

איך עשיתי זאת?

 

 לקנות בית בישראל הפך לחלום שרבים יכולים להמשיך ולחלום עליו עוד זמן רב. מהר מאוד הבנתי שעל מנת שהחלום לא יהפוך לסיוט, עליי לחשוב מחוץ לבועת הנדל"ן הישראלית "המשוגעת" ולפתוח את הראש לאפשרויות חדשות. מחקר קצר ומספר צעדים פשוטים הביאו אותי לקנות דירה להשקעה עם תשואה של כ 10% בפחות מ-180 אלף שקל באחת הבירות היפות והתוססות באירופה - קייב.