השקעות נדל"ן בקייב​

אורלי ניסן, Apr 3, 2018

 

בעוד ששוק הנדל"ן בישראל סובל מחוסר יציבות ומזינוק מחירים, במרחק 3 שעות טיסה בלבד, קיים יעד אשר צובר תאוצה בתחום הנדל"ן והופך לפופולרי בקרב המשקיעים. היעד האמור הוא לא אחר מאשר העיר קייב, בירת אוקראינה. מדובר בעיר יפיפייה ומשגשגת בעלת היסטוריה ומורשת מפוארת וענפה המאכלסת כ-3 מיליון תושבים.

 

מרכז פוליטי, תרבותי וכלכלי

קייב מהווה מרכז פוליטי, כלכלי ותרבותי של אוקראינה ומזרח אירופה בזכות מוסדות ההשכלה הידועים והחשובים בה ונוכח תעשייה בדגש על היי טק מפותחים ומשמעותיים. בנוסף, בשנים האחרונות, הפכה קייב למוקד תיירותי מבוקש המציע עושר תרבותי, ארכיטקטוני, חיי לילה ומחירים משתלמים. כל אלה הפכו את העיר קייב לאהובה על התייר הישראלי.

 

פוטנציאל צמיחה – מאפייני ההשקעה בנדל"ן בקייב

השקעות נדל"ן בקייב כוללות את כל הנתונים החיוביים עבור המשקיע כיעד בעל פוטנציאל של צמיחה. עם הכרזת העצמאות של אוקראינה, החלו תהליכים של השקעה בתעשייה ובחקלאות המקומית וכן בחציבת משאבים טבעיים כגון נפט וגז אשר אוקראינה עשירה בהם. עם הצמיחה, ההתפתחות והקדמה בהם צעדה אוקראינה, צמחה התיירות בעיר ובמקביל הדרישה לנדל"ן. נדל"ן בקייב הוא כיום אחד הענפים המבוקשים במדינה כאשר הביקוש עולה באופן מתמיד על ההיצע. בשל כך, מחירי נדל"ן בקייב נהנים מעלייה הדרגתית ויציבה לאורך זמן.

 

יעד פופולרי להשקעה בקרב הישראלים  

רכישת נדל"ן בקייב הפכה לפופולרית בקרב ישראלים כבר לפני למעלה מעשור. היציבות הפוליטית היחסית אשר שוררת במדינה, הפכו את קייב ליעד מבוקש להשקעות בתחום. קייב היא העיר הגדולה באוקראינה ועיר מרכזית במזרח אירופה כולה. המחירים הנמוכים בהשוואה לערים גדולות אחרות באירופה והעובדה כי המדינה זוכה לגיבוי עולמי ולהזרמת כספי השקעות רבים מממשלות אחרות ואנשי עסקים, הביאו ליצירת כלכלה חזקה ואיתנה. במקביל נשמרת המגמה של מחירי נדל"ן נמוכים, לצד עלייה מתונה ועקבית של התשואה השנתית נוכח הגידול בביקוש לנדל"ן בעיר.